Սեպտեմբեր 2020 - FIP.AM
Արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի ողջ երկայնքով սեպտեմբերի 27-ից մեկնարկած ռազմական գործողություններին զուգահեռ նկատվում է թուրքական օդուժի ակտիվացում ՀՀ սահմանին։  «Փաստերի ստուգման հարթակն» ...
Հայկական բնակավայրերը՝ Ադրբեջանի հրետակոծության տակ․ տեսանյութեր, լուսանկարներ
Սեպտեմբերի 29-ին ադրբեջանական անօդաչու թռչող սարքերը կրկին հատեցին ՀՀ օդային սահմանն ու հարվածներ հասցրեցին Վարդենիսի շրջանի զինվորական և քաղաքացիական ենթակառուցվածքների ...
Ինչպես են ադրբեջանցիները վերաբերվում հայ խաղաղ բնակիչներին ու ինչ էր փորձում քարոզել Дождь-ի եթերում ադրբեջանցի գրողը
Սեպտեմբերի 29-ին ռուսական «Դոժձ» (Дождь) առցանց հեռուստատեսության՝ Արցախում Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի վերաբերյալ քննարկման ընթացքում ադրբեջանցի գրող Համիդ Խերիսչին, ի թիվս ...
Ադրբեջանը Վարդենիսում թիրախավորել է երկաթուղին և ջրամբարը․ ռեպորտաժ
Սեպտեմբերի 29-ին հայկական կողմը պաշտոնական տեղեկություններ հրապարակեց, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը հրետակոծում են Հայաստանի Հանրապետության Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիսի շրջանը՝ թիրախավորելով ...
ՀՀ տարածքում ադրբեջանական ԶՈՒ-ի կողմից կիրառված ավիառումբերի նշանակետը երկաթգիծը և ջրամբարն են եղել
Առաջին իսկ օրից Ադրբեջանը թիրախավորել է նաև ՀՀ տարածքը՝ մասնավորապես Վարդենիսի շրջանը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը սեպտեմբերի 29-ի առավոտյան հայտարարություն էր տարածել՝ մեղադրելով ՀՀ-ին Վարդենիսի շրջանից Ադրբեջանի Դաշքեսանի շրջանը հրթիռակոծելու մեջ։ ՀՀ արտաքին ...
Խոցված ադրբեջանական ԱԹՍ՝ Վարդենիսի տարածքում․ լուսանկարներ, տեսանյութ
Սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան ադրբեջանական զինված ուժերը, խախտելով հրադադարի ռեժիմը, արցախա-ադրբեջանական շփման գծի ողջ երկայնքով սկսել են լայնածավալ հարձակում դիրքերի ...

МО Азербайджана не отличает ракеты ТРК «Точка У» от ракет РЗСО «Смерч»
В среду, 30 сентября, Министерство обороны Азербайджана опубликовало сообщение о том, что вооруженные силы Армении якобы применили тактический ракетный комплекс ...
action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/fip.am/dev.fip.am/wp-includes/functions.php on line 6121В среду, 30 сентября, Министерство обороны Азербайджана опубликовало сообщение о том, что вооруженные силы Армении якобы применили тактический ракетный комплекс ...
Read moreПараллельно с боевыми действиями, которые начались 27 сентября по всей протяженности арцахско-азербайджанской границы, наблюдается активизация военно-воздушных сил Турции на границе ...
Read more29 сентября азербайджанские беспилотные летательные аппараты снова пересекли воздушную границу Армении и нанесли удары по военной и гражданской инфраструктуре Варденисского ...
Read moreНа российском телеканале «Дождь» 29 сентября во время дискуссии касательно войны, развязанной Азербайджаном в Арцахе, азербайджанский писатель Хамид Херисчи, в ...
Read moreАрмянская сторона 29 сентября распространила официальную информацию о том, что вооруженные силы Азербайджана обстреливают Варденисский район Гегаркуникской области Республики Армения, ...
Read moreУтром 29 сентября Министерство обороны Азербайджана распространило заявление, в котором обвинило Армению в ракетном обстреле Дашкесанского района Азербайджана с Варденисского ...
Read moreРано утром 27 сентября Вооруженные силы Азербайджана, нарушив режим прекращения огня, перешли к широкомасштабному наступлению вдоль всей протяженности линии соприкосновения ...
Read moreРанним утром 27 сентября на арцахско-азербайджанской границе начались широкомасштабные бои. В то время, как Азербайджан заявляет, что пошел в контрнаступление, ...
Read moreПоследние два дня самолеты военно-воздушных сил Турции и Азербайджана совершают частые перелеты между двумя странами. Это активное движение было замечено ...
Read moreЗарегистрированные в этом году страницы в Facebook «Коронавирус = афера века» и «Скажи нет смертельной вакцине» распространяют дезинформацию и теории ...