Հուլիս 2024 - FIP.AM
Հուլիսի 31-ին ՌԴ ԱԳՆ տեղեկատվության և մամուլի դեպարտամենտի փոխտնօրեն Անդրեյ Նաստասինը մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է, որ «Ռուսաստանի ակտիվ միջնորդությամբ, ...
Ռուբինյան-Քըլըչ հանդիպումների ժամանակագրությունն ու դրանց արդյունքները․ հայ-թուրքական երկխոսություն
Հուլիսի 30-ին Հայաստան-Թուրքիա սահմանին՝ Մարգարա-Ալիջան անցակետում, երկու տարվա դադարից հետո տեղի է ունեցել Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի ...
Արդյոք վերացվել է Վարդան Ղուկասյանի (Դոգ) միջազգային հետախուզումը. Ներքին գործերի նախարարությունը թաքցնում է տեղեկությունը
Հայաստանի Ներքին գործերի նախարարությունը գաղտնի է պահում տեղեկությունը՝ արդյոք «Դոգ» մականունով հայտնի Վարդան Ղուկասյանի նկատմամբ նախորդ տարի ամռանը հայտարարված միջազգային ...
Հակակոռուպցիոն դատարանի նախագահի տարեկան եկամուտը 2023-ին 51 մլն դրամ է կազմել, նրա կանխիկ գումարները կտրուկ աճել են
ԼՂ բնակապահովման աջակցության ծրագրի մեկնարկի առաջին ամսում 285 դիմում է ստացվել, որոնց մի մասը մերժվել է
Լեռնային Ղարաբաղի դեմ 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-ին ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով տեղահանված արցախցիները սկսել են դիմել՝ օգտվելու Հայաստանի կառավարության բնակապահովման ծրագրից՝ ...
Հայկական մեդիադաշտում տարածվելուց մեկ օր հետո ՊՆ-ն հերքում է Իրանի հետ 500 մլն դոլարի սպառազինությունների գործարքի մասին տեղեկությունը
Հուլիսի 24-ին Iran International կայքը տեղեկություն էր տարածել, թե Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը և Հայաստանը ստորագրել են 500 միլիոն դոլար արժողությամբ ...
Արցախի ոչնչացվող մշակութային ժառանգությունը և միջազգային իրավական կարգավորումները
Ուսումնասիրությունները ցույց են տալիս, որ Արցախի հոգևոր-մշակութային ժառանգության մի մասը ոչնչացվել է, իսկ մյուս մասը կամ ոչնչացվում է, կամ վտանգված ...
Ինչպես խախտել օրենքն ու հետին թվով գաղտնագրել հետքերը
Հունիսի 12-ին Երևանի Բաղրամյան-Դեմիրճյան խաչմերուկում բողոքի ցույցի ժամանակ ոստիկանության կողմից հատուկ միջոցներ, մասնավորապես «Զարյա-3» կիրառել-չկիրառելու մասին տեղեկություն ստանալու մեր հարցումները ...
Դաշնակցական պատգամավորը սխալվում է․ Հայաստան ներմուծվող իրանական գազի ծավալները չեն նվազել
Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը հուլիսի 19-ին 24 TV-ին տված հարցազրույցում մանիպուլյատիվ հայտարարություն է արել Իրանից ՀՀ ներկրվող ...
Ի՞նչ է ԵՄ-ի հետ վիզայի ազատականացումը․ Հայաստանի ապագան ու Մոլդովայի և Վրաստանի օրինակները
Հուլիսի 17-ին Եվրոպական խորհուրդը հավանություն տվեց Հայաստանի հետ վիզաների ազատականացման բանակցություններ սկսելու Եվրահանձնաժողովի առաջարկությանը: Սա նշանակում է, որ սկիզբ է ...

Российские миротворцы погибли не ради защиты населения Нагорного Карабаха։ представитель МИД России манипулирует
Заместитель директора Департамента информации и печати МИД России Андрей Настасин заявил на пресс-конференции 31 июля, что «при активном посредничестве России, ...
Спустя сутки после распространения в армянских СМИ Минобороны опровергает информацию об оружейной сделке с Ираном на сумму 500 млн долларов
Сайт Iran International 24 июля сообщил, что Исламская Республика Иран и Армения подписали крупную «секретную сделку» по поставкам оружия на ...
Что означает либерализация визового режима с ЕС: будущее Армении и примеры Молдовы и Грузии
Европейский совет 17 июля одобрил предложение Европейской комиссии начать переговоры օ либерализации визового режима с Арменией. Это означает, что стартует ...
МВД РА неверно трактует Уголовный кодекс РФ: что известно о задержанной в Армении учительнице?
Министерство внутренних дел Армении 15 июля сообщило о задержании в Армении гражданки РФ. «Благодаря оперативно-разыскным мероприятиям, проведенным сотрудниками полиции аэропорта ...
Факты, свидетельствующие о том, что детская больница Киева была поражена российской стороной крылатыми ракетами Х-101
Ракетный обстрел крупнейшей детской больницы Украины «Охматдет» в Киеве, произошедший 8 июля, стал предметом взаимных российско-украинских обвинений: украинская сторона утверждает, ...
Почему вопит Азербайджан: экологический конфликт
Неправительственные организации, эксперты и экологи, контролируемые азербайджанскими правительственными структурами, в течение последних двух-трех лет постоянно говорят о «серьезном экологическом ущербе», ...