Որտեղ կհայտնվեն Ոսկեպարի եկեղեցին ու Կիրանցի դպրոցը՝ սահմանազատումից հետո
«Փաստերի ստուգման հարթակը» պարզել է, որ Google Maps-ում ներկայացված՝ Տավուշում սահմանազատման ենթակա հայ-ադրբեջանական սահմանը համընկնում է 1976 թվականի Խորհրդային Միության ...
Ավելի քան 110 մլն դրամ ստորգետնյա անցումների չտեղադրված վերելակներին
Նախորդ տարի Երևանի քաղաքապետարանը ստորգետնյա անցումներում հորիզոնական վերելակներ տեղադրելու համար պայմանագրեր էր կնքել «Քայլտեք» ՓԲԸ-ի հետ։ Հունիսի 21-ին կնքված պայմանագրով ...
Ինչպե՞ս է կառավարությունը գնում կատարում` գնում չկատարելով
«Գնումների մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված են գնում կատարելու ընթացակարգերը, որոնք թվով 4-ն են` Էլեկտրոնային աճուրդը, մրցույթը, գնանշման հարցումը և մեկ ...
«Փաստերի ստուգման հարթակը» գրել է, որ Google Maps-ում ներկայացված՝ Տավուշում սահմանազատման ենթակա հայ-ադրբեջանական սահմանը համընկնում է 1976 թվականի Խորհրդային Միության ...
Google Maps-ի ու ԳՇ-ի 1976 թ․-ի քարտեզները համընկնում են Տավուշում սահմանազատման ենթակա հատվածներում
Ապրիլի 19-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հրապարկել էր նույն օրը տեղի ունեցած՝ Ադրբեջանի և ՀՀ-ի միջև պետական սահմանի սահմանազատման և ...
Freedom House-ի զեկույցն ու իշխանության փոփոխական կարծիքը դրա մասին
Երեկ ԱԺ-ում ճեպազրույցի ժամանակ ՔՊ խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը, պատասխանելով  Freedom House-ի վերջին զեկույցին վերաբերող հարցին, նշել է, որ Freedom ...

Апрель 2024 - FIP.AM
Первыми новость о стягивании армянской стороной войск к границе с Азербайджаном распространили российские Telegram-каналы
На прошлой неделе азербайджанские Telegram-каналы активно распространяли новость и видеоролики о якобы стягивании армянских войск и военной техники к армяно-азербайджанской ...
Как мошенники крадут деньги у армянских интернет-пользователей с помощью дипфейков
В социальных сетях часто можно встретить рекламные ролики, в которых известные люди «анонсируют» новую инвестиционную площадку и предлагают заработать много ...
Ложные заявления Лаврова о непредоставлении помощи со стороны ОДКБ и сроках размещения наблюдателей ЕС
Министр иностранных дел России Сергей Лавров в интервью российской газете «Известия» 28 марта сделал ряд не соответствующих действительности заявлений. В ...
Как Нагорный Карабах «исчезает», a Тигранашен «становится анклавом» в 2008 году: карты, предоставленные ООН Арменией
Государство-член Организации Объединенных Наций (ООН) может предоставлять карты своей суверенной территории Организации для архивирования и распространения. При этом, карты, предоставленные ...