Հոկտեմբեր 2021 - FIP.AM
2021 թվականի արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում ձևավորվեց 8-րդ գումարման Ազգային ժողովը։ Ազգային ժողով անցան «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, «Պատիվ ունեմ» և ...
Գեղարքունիքում ադրբեջանական դիրքերի մասին ՄԻՊ-ի պնդումները հիմնավոր են․ ՊՆ-ն կեղծում է
Հոկտեմբերի 18-ին Մարդու իրավունքների պաշտպանը հայտարարել էր, որ մայիս ամսից Գեղարքունիքի մարզում դիրքավորված ադրբեջանական ուժերը կառուցել են մեծ ապաստարաններ, կուտակել ...
Աջափնյակի «զինված բանդաների» առեղծվածը․ քաղաքապետի հայտարարությունների հետքերով
ԹԱՐՄԱՑՈՒՄ․ Հոկտեմբերի 29-ին՝ այս հոդվածի հրապարակումից երկու օր անց, «Փաստերի ստուգման հարթակի» խմբագրության հետ կապվեց Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի խոսնակ Հակոբ ...
COVID-19. Կորոնավիրուսի ծանր հետևանքնե՞ր, թե՞ պատվաստման կարճատև անհարմարություններ
Նոր կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պատվաստանյութերի ստեղծմանը զուգահեռ, սոցիալական ցանցերում և լրատվամիջոցներում սկսեցին շրջանառվել դրանց՝ մարդու առողջության վրա բացասական ազդեցության մասին ...
Մեղադրյալից՝ ժամանակավոր պաշտոնակատար․ ո՞վ է Վայքի համայնքապետը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 12-ին Վայք համայնքի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար նշանակեց Մխիթար Մաթևոսյանին։ «Փաստերի ստուգման հարթակը» պարզել է, որ նորանշանակ ...
Տեղական իշխանիկների ժամանակն անցե՞լ է․ Փաշինյանի հայտարարությունն ու Ջերմուկի քաղաքապետի նոր ժ/պ-ն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 13-ին որոշում է ստորագրել Վահագն Արսենյանին Ջերմուկ համայնքի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար նշանակելու վերաբերյալ։ Վահագն Արսենյանը հայտնի ...

Имущество и денежные средства депутатов фракции «Армения»
В результате внеочередных парламентских выборов 2021 года сформировалось Национальное собрание 8-го созыва. В парламент прошли партия «Гражданский договор», блоки «Честь ...
Read moreВ результате внеочередных парламентских выборов 2021 года сформировалось Национальное собрание 8-го созыва. В парламент прошли партия «Гражданский договор», блоки «Честь ...
Read moreПо состоянию на 17 октября в Армении вакцинировано около 600 тысяч человек, 184 954 человека получили вторую дозу. По соотношению ...
Read more18 октября Защитник прав человека заявил, что дислоцированные с мая в Гегаркуникской области ВС Азербайджана построили большие укрытия, запаслись большим ...
Read moreНаряду с разработкой вакцин против новой коронавирусной инфекции в социальных сетях и СМИ стали циркулировать данные об их негативном влиянии ...
Read moreПремьер-министр Никол Пашинян 13 октября подписал решение о назначении Ваагна Арсеняна исполняющим обязанности руководителя общины Джермук. Ваагн Арсенян является сыном ...
Read moreПосле 44-дневной войны на перешедших под контроль Азербайджана территориях остались множество представляющих историческую и культурную ценность объектов, многие из которых ...
Read more2 октября Служба национальной безопасности (СНБ) сообщила, что в рамках расследуемого уголовного дела о злоупотреблениях при поставке боеприпасов для нужд ...