#118 ՓԱՍՏԱՉԱՓ․ Պուտինը, Լուկաշենկոն և յուրային Ալիևը
Read moreՀոկտեմբերի 28-ին կայացել է ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է սեպտեմբերի 13-ի ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայից հետո ...
Read more«Փաստերի ստուգման հարթակը» ներկայացնում է վերջին օրերի ընթացքում տարածաշրջանի և միջազգային փաստեր ստուգողների ուշագրավ բացահայտումները: Տարածաշրջան Վրաստանյան Factcheck.ge-ն ստուգել է ...
Read moreՀոկտեմբերի 27-ին «Վալդայ» միջազգային քննարկման ակումբի տարեկան հանդիպման ընթացքում Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, պատասխանելով հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ հարցին, ...
Read moreՀայկական լսարանը թիրախավորող եւ հակաարեւմտյան քարոզչություն իրականացնող էջը կապեր ունի Ռուսաստանի հետ եւ ղեկավարվում է Բելառուսից:
Read moreԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ-ի Մարդկային չափողականությունների կոնֆերանսի ընթացքում Ադրբեջանի ներկայացուցիչ Թողրուլ Մամադլին հայտարարել է, որ Շուշիի Սուրբ Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց եկեղեցին վերակառուցվում է՝ ...
Read moreԹեեւ իշխանությունները բազմիցս հայտարարել են բաց եւ թափանցիկ աշխատաոճի մասին, սակայն հասարակությունը մինչ օրս չգիտի 44-օրյա պատերազմի զոհերի անուններն ու ...
Read moreՀոկտեմբերի 26-ին ՌԴ պետդումայի պատգամավոր Կոնստանտին Զատուլինը, տելեգրամյան իր ալիքում անդրադառնալով Հայաստան մուտք գործելու արգելքին, պնդել է, թե ԱԺ «Քաղաքացիական ...
Read moreԷկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հոկտեմբերի 6-ին CivilNet-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով ՌԴ-ից Հայաստան տեղափոխված քաղաքացիների քանակի շեշտակի աճին, հայտարարել էր, որ ...
Read more«5-րդ ալիքի» «Հայլուր» լրատվական ծրագրի հոկտեմբերի 25-ի հիմնական թողարկման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մասնակցությամբ ՀՀ վարչապետ ...

Октябрь 2022 - FIP.AM
Сентябрьская агрессия происходила в населенных пунктах РА: лживые проазербайджанские заявления Лукашенко на заседании ОДКБ
28 октября состоялось внеочередное заседание Совета коллективной безопасности ОДКБ, на котором обсуждался доклад генерального секретаря ОДКБ по результатам работ миссии, ...
Путин фальсифицирует: по крайней мере, бывшие власти РА были согласны вернуть прилегающие к Нагорному Карабаху районы
27 октября в ходе ежегодного заседания Международного дискуссионного клуба «Валдай» президент Российской Федерации Владимир Путин, отвечая на вопрос об урегулировании ...
Утверждение Затулина неверно: Грачья Акопян не говорил об общности с Азербайджаном в вопросе запрета на въезд российского депутата
26 октября депутат Госдумы РФ Константин Затулин, касаясь запрета на въезд в Армению в своем Telegram-канале, заявил, что депутат НС ...
Тысячи ИП и ООО, рекордный приток трансфертов: какой экономический эффект принесли переселившиеся в Армению 42,176 россиян?
В беседе с CivilNet 6 октября министр экономики Ваан Керобян, говоря о резком увеличении числа граждан, переселившихся из России в ...
Эпизодическая активность страницы, распространяющей прокремлевскую пропаганду
Около месяца назад в Facebook активизировалась страница под названием «Bright future» («Светлое будущее»), распространяющая явно антизападный, пророссийский контент, материалы которой ...
Взрыв на Крымском мосту, «равноценный ответ» России и спекуляции на тему взрыва в Армении
С 10 октября Россия подвергает Украину беспрецедентным по масштабам обстрелам, нацеленным на гражданскую инфраструктуру и населенные пункты. Президент России Владимир ...
Оккупация, капитуляция, манипуляция: ложные заявления Пашиняна в парламенте
5 октября в ходе сессии вопросов и ответов Национальное Собрание-Правительство премьер-министр Никол Пашинян, говоря о переговорах по нагорно-карабахскому конфликту, вновь ...