Նոյեմբեր 2022 - FIP.AM
Դասագրքում Սարյանի նկարն է, որում համբուրվողները ոչ թե կանայք են, այլ կին ու տղամարդ. Գրականագետը սխալվում է
Նոյեմբերի 30-ին Hraparak.am-ը հրապարակել է գրականագետ, դասագրքերի հեղինակ Դավիթ Գասպարյանի հետ զրույցը, որում վերջինս պնդում է, թե «7-րդ դասարանի փորձարկվող ...
FIP_Vox #15․ ԶՊՄԿ-ն անուղղակի ֆինանսավորել է Ամուլսարի հանքի դեմ պայքարող որոշ ակտիվիստների
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատն անուղղակի կերպով ֆինանսավորել է Ամուլսարի ոսկու հանքավայրի շահագործման դեմ հանդես եկող բնապահպանական շարժման որոշ մասնակիցների։ «Փաստերի ստուգման ...
ԶՊՄԿ-ն անուղղակի ֆինանսավորել է Ամուլսարի հանքի դեմ պայքարող որոշ ակտիվիստների
1402 դպրոցից 842-ը նորոգման կարիք ունեն. ինչ սկզբունքով են ընտրվել նորոգվող 300 դպրոցները
Պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանը (ՔՊ) Ազգային ժողովի հոկտեմբերի 25-ի նիստում, երբ քննարկվում էր Համաշխարհային բանկից վերցված վարկային միջոցներով 4 ավագ դպրոցների ...
#InterCheck. Ինչու են կուբացիներին ԱՄՆ-ից արտաքսում, իսկ գերմանացի ֆուտբոլիստներին «չեն թողնում» Կատար
«Փաստերի ստուգման հարթակը» ներկայացնում է վերջին օրերի ընթացքում տարածաշրջանի և միջազգային փաստեր ստուգողների ուշագրավ բացահայտումները: Տարածաշրջան Վրաստանյան Factcheck.ge-ն ստուգել է Alt-News ֆեյսբուքյան ...
Երևանը Մոսկվային գազի պարտք չունի․ գործադիրն ու «Գազպրոմ Արմենիան» հերքում են Բաբաջանյանին
Հոկտեմբերի 16-ին «Հանուն հանրապետության» կուսակցության նախագահ Արման Բաբաջանյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ հայտարարեց, թե ՌԴ-ն ՀՀ սպառած բնական գազի դիմաց գոյացած «պարտքի ...
Շուշիի եւ Հադրութի դեօկուպացիան ՔՊ նախընտրական ծրագրում կա. Տարոն Չախոյանը մանիպուլացնում է
Տարոն Չախոյանը մանիպուլացնում է. ՔՊ-ն վարչապետի գլխավորությամբ նախընտրական ծրագրում որպես բանակցային գործընթացում Հայաստանի առաջնահերթություն նշել է նախկին ԼՂԻՄ բնակավայրերի դեօկուպացիան, ...
ԶՊՄԿ-ն ֆինանսավորել է Ամուլսարի հանքի դեմ պայքարող ակտիվիստների
Այս հոդվածում հրապարակումից հետո տեղի է ունեցել փոփոխություն, որը շարադրված է աստղանիշի (*) ներքո:  Խմբագրվել  է նաև վերնագիրը:  Ամուլսարի ոսկու ...

Ноябрь 2022 - FIP.AM
Эта статья претерпела изменения с момента публикации, что отмечено звездочкой (*).  Отредактирован также заголовок. Против эксплуатации Амулсарского золотого рудника в ...
Вице-спикер Совета Федерации фальсифицирует: Агрессия Азербайджана против Армении находится в юрисдикции ОДКБ
Вице-спикер Совета Федерации Константин Косачев заявил в интервью газете «Аргументы и факты», что конфликт между Арменией и Азербайджаном не находится ...
У Армении нет долга за газ перед Москвой: исполнительная власть и «Газпром Армения» опровергают Бабаджаняна
16 октября председатель партии «Во имя Республики» Арман Бабаджанян на своей странице в Facebook сообщил, что Российская Федерация «представит долговой ...
От падения режима Путина и уступок в Крыму, до демилитаризации и гарантии нейтралитета: дипломатический ход войны в Украине
7 ноября президент Украины Владимир Зеленский обнародовал условия, на которых его страна готова начать переговоры с Россией. В октябре президент ...
Затулин фальсифицирует, утверждая, что заявлением от 9 ноября РА обязалась предоставить коридор Азербайджану
11 ноября на сайте Hraparak.am былo опубликованo интервью с заместителем председателя комитета Госдумы по делам СНГ Константином Затулиным, который недавно ...