Դեկտեմբեր 2018 - FIP.AM
ԱԺ ընտրություններից հետո կառավարության օպտիմալացման հարցը լայն քննարկումների թեմա դարձավ՝ հատկապես, երբ սկսեց խոսվել նախարարությունների թվի կրճատման մասին: Կառավարության ներկայացրած ...
Ադրբեջանի մերձնախագահական ԶԼՄ-ի կեղծիքը Եվրոպական խորհրդարանի ընդունած բանաձևի մասին
Դեկտեմբերի 14-ին Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Ռամիզ Մեհտիևի հետ կապվող Haqqin.az կայքը հրապարակեց «Իլհամ Ալիևի խոշորագույն հաղթանակը. Բրյուսելը հայտարարեց՝ «Ղարաբաղը ...
ԲՀԿ-ական կեղծ դիտորդների ցուցակում հայտնվել է անգամ Լիլիթ Մակունցի հայրը
Հայաստանում դեկտեմբերի 9-ին տեղի ունեցած ԱԺ արտահերթ ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնելու հայտ էին ներկայացրել մեկ տասնյակից ավելի ՀԿ-ներ, որոնց մեջ ...
Հայաստանի դատախազությունը պաշտպանում է պայմանագիրը խախտած ռուսական կողմին
Դեկտեմբերի 2-ին Գյումրիում տեղակայված ռուսաստանյան 102-րդ ռազմական կայանի զինծառայողը դաժան ծեծի է ենթարկել Սլաբոտկա կոչվող թաղամասում քաղաքապետարանի բնակկոմունալ և շրջակա ...
Սերգեյ Լավրովի զուգահեռ իրականությունը
Հայաստանում առեղծվածային լաբորատորիաների մասին խոսակցությունները վերջերս բավական հետաքրքիր բնույթ ստացան ու նույնիսկ հայտնվեցին հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգի կիզակետում։ Ընդ որում, չարաբաստիկ ...
Փաշինյանի թիմը փոխել է իր վերաբերմունքը հետախուզության նախկին պետի նկատմամբ
Դեկտեմբերի 17-ին վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն իր խորհրդական նշանակեց Արշակ Կարապետյանին: Վերջինս, այսպիսով, դարձավ Փաշինյանի 14-րդ խորհրդականը: Գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանը ...
Զգուշացե՛ք, ֆեյք էջ է: Ինչպե՞ս են օգտագործվում հեղափոխության խորհրդանիշները
2018 թվականին Հայաստանում տեղի ունեցան լուրջ քաղաքական փոփոխություններ։ Սոցիալական ցանցերը՝ հատկապես Ֆեյսբուքը, մեծ դեր խաղացին ապրիլ-մայիսյան իրադարձություններում։ Հասարակության քաղաքականացմանը զուգահեռ, ...

FIP.am подводит итоги 2018 года. Представляем самые интересные публикации
2018 год подходит к концу. Год, который был, пожалуй, одним из самых переломных за всю историю современной Армении. В течение ...
Read more2018 год подходит к концу. Год, который был, пожалуй, одним из самых переломных за всю историю современной Армении. В течение ...
Read moreПосле парламентских выборов вопрос оптимизации правительства стал предметом широкого обсуждения, особенно когда речь зашла о сокращении числа министерств. Представленный правительством законопроект ...
Read moreСайт Haqqin.az, который связывают с именем главы администрации президента Азербайджана Рамиза Мехтиева, 14 декабря опубликовал статью «Крупнейший успех Ильхама Алиева». ...
Read moreЗаявки на наблюдение за внеочередными выборами НС 9 декабря подали более десятка НПО. В их числе были как известные правозащитные ...
Read moreВоеннослужащий 102-й российской военной базы в Гюмри в квартале Слободка 2 декабря жестоко избил одну из женщин, работавших в отделе ...
Read moreСлухи о загадочных лабораториях в Армении в последнее время приобрели довольно интересный характер и даже оказались в центре внимания армяно-российской ...
Read moreИсполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян 17 декабря назначил своим советником Аршака Карапетяна. Последний, таким образом, стал 14-м советником Пашиняна. Генерал-майор ...
Read moreВ 2018 году в Армении произошли серьезные политические изменения. Социальные сети, особенно Facebook, сыграли важную роль в событиях апреля-мая. Однако ...
Read moreДепутат НС от партии «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян сделал запись на своей странице в Facebook относительно того, что Эдмон Марукян ...
Read moreВ последнее время позиция депутата Национального собрания Эдмона Марукяна относительно рейтинговой избирательной системы подверглась примечательным изменениям. Как известно, Эдмон Марукян ...