Մարտի 1–ի աղավաղումը պատմության դասագրքերում
Հայոց պատմության նորագույն շրջանի իրադարձությունները տեղ են գտել 9-րդ և 12-րդ դասարանների հայոց պատմության դասագրքերում։ Այս դասագրքերում հանդիպում ենք ձևակերպումների, ...
action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/vhosts/fip.am/dev.fip.am/wp-includes/functions.php on line 6121Հայոց պատմության նորագույն շրջանի իրադարձությունները տեղ են գտել 9-րդ և 12-րդ դասարանների հայոց պատմության դասագրքերում։ Այս դասագրքերում հանդիպում ենք ձևակերպումների, ...
Read moreՀայաստանի 4-րդ նախագահի թեկնածու, Մեծ Բրիտանիայում Հայաստանի դեսպան Արմեն Սարգսյանը փետրվարի 22-ին Ազատություն ռադիակայանին տված հարցազրույցի ժամանակ, խոսելով քաղբանտարկյալների մասին, ...
Read moreՓետրվարի 21-ին Ազգային ժողովում հանրային լսումներ էին անցկացվում «Բարձրագույն կրթության մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ, որը, կարելի է ասել, իրականացվել ...
Read more«Սպուտնիկ» լրատվական գործակալության հայկական ծառայությունը փետրվարի 20-ին հրապարակել է «Հայկական Փի Ար ասոցիացիա» ԳՀԿ-ի նախագահ Աստղիկ Ավետիսյանի մեկնաբանությունը Երևանի քաղաքապետարանում ...
Read moreՓետրվարի 18-ին «Արմենիա» հեռուստաընկերության «Բանաձև ակումբ» հաղորդաշարի 16-րդ թողարկմանը քննարկվել է Երևանի քաղաքապետարանում ավագանու «Երկիր Ծիրան»ի և Հանրապետական խմբակցությունների անդամների ...
Read moreԻնչպես հայտնի է փետրվարի 8-ից ոստիկանությունը սկսել է կիրառել շարժական լուսանկարահանող արագաչափը: Այն տեղադրված է առանց տարբերանշանների ավտոմեքենայի մեջ, կայանում ...
Read moreՓետրվարի 14-ին Իսրայելի խորհրդարանը՝ Քնեսեթը, մերժեց Հայոց ցեղասպանության օրը նշելու վերաբերյալ Յեշ Աթիդ կուսակցության ներկայացրած նախագիծը։ Դրա ներկայացումից հետո Իսրայելի ...
Read moreԴեռևս երկու շաբաթ առաջ ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավորներ Գևորգ Գորգիսյանն ու Լենա Նազարյանը այցելել են Լոռու մարզ, որտեղ հայտնաբարել էին ...
Read moreԻնչպես հայտնել էինք, Հայաստանի 4-րդ նախագահի թեկնածուի հավակնորդ Արմեն Սարգսյանը եղել է Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացի։ Նա կնոջ՝ Նունե Սարգսյանի և ...
Read moreՓետրվարի 8-ին, քաղաքագետ Սերգեյ Շաքարյանցը ռուսական «Սպուտնիկ» լրատվական գործակալության հետ իր հարցազրույցում մի շարք ուշագրավ հայտարարություններ է արել։ «ԵԱՀԿ Մինսկի ...

Искажение 1-го марта в школьных учебниках истории
События новейшей истории Армении отражены в учебниках истории Армении для 9-го и 12-го классов. В этих учебниках встречаются формулировки, мысли, ...
Read moreСобытия новейшей истории Армении отражены в учебниках истории Армении для 9-го и 12-го классов. В этих учебниках встречаются формулировки, мысли, ...
Read moreКандидат на пост 4-го президента Армении, посол Армении в Великобритании Армен Саргсян, в ходе интервью Радио Азатутюн 22 февраля, говоря ...
Read moreВ Национальном Собрании 21 февраля велось обсуждение законопроекта РА «О высшем образовании», которое можно сказать, проводилось в тайном режиме. Прежде ...
Read more18-го февраля в эфире 16-го выпуска телепрограммы «Банадзев акумб» («Формула клуб») телеканала «Армения» велось обсуждение произошедшей в мэрии Еревана драки ...
Read moreЕще две недели назад депутаты парламентской фракции «Выход» Геворк Горгисян и Лена Назарян посетили Лорийскую область, где обнаружили утечку из ...
Read moreКак мы уже сообщали, потенциальный кандидат на пост 4-го президента Армении Армен Саркисян ранее был гражданином Великобритании. Вместе с женой ...
Read moreКак известно, Республиканская партия выдвинула своего кандидата на пост 4-го президента Армении бывшего премьер-министра, посла, бизнесмена Армена Саргсяна. Были представлены ...
Read moreРяд российских СМИ сообщили о запуске флешмоба в Европе под названием «Прости меня», с помощью которого жертвы изнасилований иммигрантами, якобы, ...
Read moreВ 2013 году секретариат ОДКБ совместно с аппаратом Совета национальной безопасности Армении принял решение о создании Академии ОДКБ в Армении. ...