«Ղազարյան vs Ղազարյան»․ Էդգար Ղազարյանը կեղծիք ու մանիպուլյացիա է տարածում
«Փաստերի ստուգման հարթակը», ընթերցողների խնդրանքների հիման վրա, ուսումնասիրել է հասարակական գործիչ Էդգար Ղազարյանի հեղինակային «Ղազարյան vs Ղազարյան» հաղորդման եթերները և ...
Ներքին տեղահանվածները՝ ռուս-ուկրաինական պատերազմում ու նրանց խնդիրները
2022 թվականի փետրվարին սկսված ռուս-ուկրաինական պատերազմի հետևանքով միլիոնավոր մարդիկ ստիպված են լքել իրենց տները՝ փնտրելով օգնություն, անվտանգություն և պաշտպանություն:  2022 ...
#182 ՓԱՍՏԱՉԱՓ․ Ինչպես են ադրբեջանցիներն «իրենցով անում» Բարդուղիմեոսին
Հայ-առաքելական եկեղեցին մեծ զսպվածությամբ է հետևում, թե ինչպես են ադրբեջանական և ռուսական քարոզչություններն «իրենցով անում» Բարդուղիմեոս առաքյալին: Կաթողիկոսի եղբոր օրհնությունը ...
Բռնի տեղահանումից մեկ տարի անց․ որ բնակավայրերում են հաստատվել արցախցիները, ինչ օժանդակություն են ստանում նրանք
Ուղիղ մեկ տարի առաջ՝ 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-ին, Ադրբեջանի զինված ուժերը լայնամասշտաբ ռազմական ագրեսիա սկսեցին Լեռնային Ղարաբաղի նկատմամբ, որի բնակչությունը ...
Ինչ է «Արբատ» ստորաբաժանումը և ինչպես է ստացել Եզրաս արքեպիսկոպոսի օրհնությունը
Հայաստանի ազգային անվտանգության ծառայությունը (ԱԱԾ) օպերատիվ–հետախուզական միջոցառումների արդյունքում բացահայտել է Հայաստանում իշխանությունը յուրացնելու նախապատրաստություն կատարելու փորձ:  Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ քննչական ...
ԱՆԻՖ-ի վերաբերյալ քրեական գործը կա, բայց մեղադրյալներ չկան
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը օգոստոսի 31-ին տեղի ունեցած ասուլիսում անդրադարձել էր «Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի» (ԱՆԻՖ/ANIF-Armenian National Interests Fund) լուծարմանը ...
2018-ից մինչ այժմ 11,830 արական սեռի անչափահաս հրաժարվել է ՀՀ քաղաքացիությունից
Հայաստանում արական սեռի քաղաքացիները շարունակում են հրաժարվել ՀՀ քաղաքացիությունից․ 2018-2024 թվականների ընթացքում ՀՀ քաղաքացիությունից հրաժարվել է ընդհանուր առմամբ 11,830 արական ...
Բանկային հաշվին՝ 0․09 դոլար, կանխիկ՝ 89 հազար դոլար, 28 հազար եվրո և շուրջ 60 մլն դրամ․ Իշխան Սաղաթելյանի ու նրա կնոջ եկամուտը
«Թել-Սել» – Երևանի քաղաքապետարան համագործակցության մանրամասները
Երևանում տրանսպորտի միասնական տոմսային համակարգ ներդնելու ժամկետների մասին քաղաքային իշխանությունների հայտարարությունները մի քանի անգամ փոփոխվել են։  Նախ, փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը ...
Բարդուղիմեոս առաքյալը քարոզել ու նահատակվել է Մեծ Հայքում․ Հայ-առաքելական եկեղեցին հակադարձում է ռուս հոգևորականին
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ Բաքու այցելության ժամանակ ռուս հոգևորականներից մեկի կողմից հերքվել էր սուրբ Բարդուղիմեոս առաքյալի՝ Մեծ Հայքում քարոզելու, ...

Год спустя после вынужденного переселения: в каких населенных пунктах поселились арцахцы, какую помощь они получают?
Ровно год назад, 19 сентября 2023 года, вооруженные силы Азербайджана начали широкомасштабную военную агрессию против Нагорного Карабаха, население которого находилось ...
Что представляет собой подразделение «Арбат» и как оно получило благословение архиепископа Езраса
Служба национальной безопасности Армении (СНБ) в результате проведенных оперативно-розыскных мероприятий раскрыла попытку подготовки к узурпации власти в Армении. Согласно сообщению ...
С 2018 года по настоящее время от гражданства Армении отказались 11830 несовершеннолетних лиц мужского пола
В Армении граждане мужского пола продолжают отказываться от гражданства РА. Всего за 2018-2024 годы от гражданства РА отказались 11830 граждан ...
Апостол Варфоломей проповедовал и принял мученическую смерть в Великой Армении. ААЦ опровергает рассказ российского священнослужителя
В ходе визита президента РФ Владимира Путина в Баку один из российских священнослужителей опроверг факт того, что Варфоломей проповедовал и ...
Манипуляция полиции: в результате усиленной службы полицейские обнаружили не настоящее, а игрушечное оружие
Пресс-служба полиции Министерства внутренних дел (МВД) 31 августа опубликовала видеоролик, в котором представила результаты усиленной службы в Ереване. На видео ...
Ложные заявления Баку: в конституции Азербайджана и других документах есть территориальные претензии к Армении
На пресс-конференции 31 августа премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что Азербайджан обвиняет Армению в том, что якобы конституция РА содержит ...