Րաֆֆի Ասլանյանը ապատեղեկատվություն է տարածել՝ պնդելով, թե հայկական մարտական հենակետը հանձնվել է Ադրբեջանին
Նախկին դատախազ, փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը դեռևս հուլիսի 26-ին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում էր կատարել, որում պնդել էր, թե Երասխի հատվածում, ...
Ինչպես գրավել չգրավածը․ ռուսական կողմը հայտարարել է 2 գյուղ հետ գրավելու մասին, որոնք ուկրաինական ուժերը չէին էլ գրավել
Ռուսաստանի Դաշնության Կուրսկի մարզը, որը սահմանակից է Ուկրաինային, շարունակում է հարձակման ենթարկվել ուկրաինական զինված ուժերի կողմից և արդեն շուրջ 20 ...
Ավելի քան 50 մլն դրամ բանկային ավանդ, 40 մլն դրամից ավելի կանխիկ փող․ Իշխան Զաքարյանի ու կնոջ եկամուտները
Ովքեր են Ադրբեջանում պետական դավաճանության համար մեղադրվող ակտիվիստները
Օգոստոսի 21-ին Բաքվում ձերբակալվել էր ադրբեջանցի քաղաքագետ, ակտիվիստ Բահրուզ Սամեդովը։ Վերջինս հայտնի է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և իր վարչակարգի ...
Պուտինը սխալ է ներկայացրել Բեսլանի ահաբեկչության ժամանակ զոհված երեխաների թիվը և խոսել թշնամիներից
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը օգոստոսի 20-ին Հյուսիսային Օսիայում էր՝ Բեսլանում: Այնտեղ նա, նախ, այցելել էր «Հրեշտակների քաղաք» հուշարձան-գերեզմանոց, որտեղ գտնվում ...
Հայկական կոնյակի մասին հետազոտության հեղինակը ՌԴ-ում իշխող «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության պատգամավորի կազմակերպությունն է
Ռուսական մամուլն օրերս մեծ ակտիվությամբ տեղեկություն տարածեց, թե ռուսական խանութներում վաճառվող հայկական կոնյակի 90 տոկոսն անվտանգ չէ։ Ուսումնասիրությունը, ըստ նույն ...
1.3 մլն դոլար՝ հիմնանորոգման համար․ երկու տարի է՝ թիվ 61 մանկապարտեզը փակ է ու դեռ հայտնի չէ, թե երբ կբացվի
Երևանի Դավթաշեն վարչական շրջանի թիվ 61 մանկապարտեզը փակ է՝ հիմնանորոգման աշխատանքների պատճառով: Արդյունքում, տարբեր տարիներից հերթագրված 248 երեխա առայժմ հնարավորություն ...
Եռակողմ համաձայնագրում Սյունիքի մասին հիշատակում չկա․ Սերգեյ Լավրովի հակասական ու սխալ հայտարարությունները
Օգոստոսի 19-ին Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի Բաքու պետական այցի շրջանակում ռուսական պատվիրակության կազմում ընդգրկված ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, ...
Կրեմլյան քարոզչամիջոցները սուտ տեղեկություններ են տարածում ԵՄ-ՀՀ քաղհասարակության պլատֆորմի անդամների ընտրության մասին
Կրեմլի քարոզիչները, որոնց հիմա ընդունված է անվանել Z-քարոզիչներ (Ուկրաինայի դեմ սկսած պատերազմում ռուսական զորքերն իրենց փոխադրամիջոցների վրա օգտագործում էին Z ...

Российская сторона заявила об освобождении двух сел, которые украинские войска даже не захватывали
Граничащая с Украиной Курская область Российской Федерации продолжает подвергаться атакам со стороны Вооруженных сил Украины, и уже около 20 дней ...
Что известно об активистах, которых в Азербайджане обвиняют в государственной измене
21 августа в Баку был задержан азербайджанский политолог и активист Бахруз Самедов. Последний известен своими пацифистскими принципами и критическими статьями ...
Исследование армянского коньяка проводила организация депутата правящей партии РФ «Единая Россия»
Российская пресса на днях активно распространяла информацию о том, что 90 процентов армянских коньяков, продаваемых в российских магазинах, небезопасны. Исследование, ...
В трехстороннем соглашении Сюник не упоминается: противоречивые и ошибочные заявления Сергея Лаврова
19 августа в рамках государственного визита президента Российской Федерации Владимира Путина в Баку министр иностранных дел РФ Сергей Лавров, вошедший ...
Кремлевские средства пропаганды распространяют ложную информацию о выборах членов Платформы гражданского общества ЕС-Армения
Пропагандисты Кремля, которых сейчас принято называть Z-пропагандистами (в войне против Украины российские войска использовали на своих машинах знаки отличия с ...
Мошенничество, взятки, отмывание денег: как начиналось уголовное преследование Микаела Минасяна и что сталось с его «Концом лжи»
Два дня назад было возбуждено новое уголовное преследование в отношении бывшего посла Армении в Святом Престоле Микаела Минасяна. Напомним, это ...
Почему Армения недовольна ОДКБ: ложные сведения от российского провластного пропагандиста Сергея Мардана
Российский публицист, известный провластныйпропагандист Сергей Мардан 12 августа в эфире «Соловьев лайв» сообщил некоторые не соответствующие действительности, неверные, даже ложные ...