Երանոսյանը հերքում է բացահայտը․ նրա հրամանով ցուցարարների դեմ բռնություն կիրառվել է
Ապրիլի 28-ին Ազատության հրապարակում «Դիմադրություն» շարժման հավաքի ընթացքում ոստիկանության զորքերի նախկին հրամանատար Լևոն Երանոսյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց, որ երբևէ ...
#FIP_VoxPop #8. Որքանո՞վ են ընդունելի քաղաքական ելույթները Ծիծեռնակաբերդից
Ջահերով երթին նախորդող հանրահավաք և ներքաղաքական ելույթ՝ հենց Ծիծեռնակաբերդից: Ընդդիմադիր ուժերը ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված արարողությունները այս տարի ծառայեցրեցին իրենց ...
«Պրոտոկոլը» ՃՈ մեքենան կանգնեցնելու պարտականությունից չի ազատում․ վարչապետի աշխատակազմը մանիպուլացնում է
Ապրիլի 26-ին վարչապետի ավտոշարասյանն ուղեկցող ոստիկանական մեքենան վրաերթի է ենթարկել 28-ամյա քաղաքացու, որը մահացել է։ Լուրը լայն քննարկման առարկա դարձավ ...
Հղի կնոջ ողբերգական վրաերթը. ընդդիմադիրների շահարկումն ու վարչապետի աշխատակազմի մանիպուլյատիվ արձագանքը
Ապրիլի 26-ի երեկոյան Facebook սոցիալական ցանցում լուր տարածվեց ՀՀ վարչապետի ավտոշարասյան կողմից վրաերթի ենթարկված կնոջ մասին։ Քիչ անց արդեն կայքերը ...
Չավուշօղլուի ժեստը, Շուշին և Հադրութը․ Լուսինե Բադալյանի մանիպուլյացիաները և անհիմն համեմատությունները
Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Լուսինե Բադալյանը freenews.am հեռուստաընկերության եթերում ապրիլի 25-ին տված հարցազրույցի ընթացքում անդրադարձել է մի շարք ...
Վանեցյանը հակասում է ինքն իրեն․ նա հայտարարել է՝ «կարող ենք Շուշին ու Հադրութը հետ բերել»
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը այսօր՝ ապրիլի 26-ին, «Ազատություն» ռադիոկայանի հետ հարցազրույցում հերքել է լրագրող Կառլեն Ասլանյանի պնդումը, ...
Ինչպե՞ս Հանրայինի բազմանդամ, բայց բազմազբաղ անձնակազմը չհասցրեց պատշաճ լուսաբանել այս տարվա ջահերով երթը
Վերջին տասնամյակներին ամեն տարի ապրիլի 24-ի նախօրեին Երևանում ջահերով երթ է կազմակերպվում դեպի Ծիծեռնակաբերդ։ Երթին մասնակցում են տասնյակ հազարավոր քաղաքացիներ ...

Ераносян отрицает очевидное: по его приказу против протестующих было применено насилие
Во время митинга движения «Сопротивление» на площади Свободы 28 апреля бывший командующий войсками полиции Левон Ераносян в беседе с журналистами ...
Read moreВо время митинга движения «Сопротивление» на площади Свободы 28 апреля бывший командующий войсками полиции Левон Ераносян в беседе с журналистами ...
Read more26 апреля автомобиль полиции, сопровождавший кортеж премьер-министра, сбил 28-летнюю женщину, которая скончалась. Известие широко обсуждалось в сети и средствах массовой ...
Read moreВечером 26 апреля в социальной сети Facebook распространилось известие о женщине, оказавшейся жертвой наезда со стороны кортежа премьер-министра РА. Вскоре ...
Read moreРуководитель фракции Национального Собрания «Честь имею» Артур Ванецян в минувшее воскресенье, 17 апреля, объявил, что начинает сидячую забастовку на площади ...
Read more18 апреля в ряде армянских СМИ распространилась информация о том, что компания Google предоставила доступ к спутниковым снимкам российских военных ...
Read moreПосле революции 2018 года премьер-министр Никол Пашинян сделал ряд заявлений по урегулированию карабахского конфликта, предложив свои представления решения вопроса, в ...
Read moreПосле того, как премьер-министр Никол Пашинян в своем вчерашнем пространном выступлении в Национальном Собрании заявил, что «международное сообщество нам снова ...
Read more12 апреля президент России Владимир Путин на совместной пресс-конференции со своим белорусским коллегой Александром Лукашенко коснулся боевых действий на Украине. ...
Read moreГенеральная Ассамблея ООН 7 апреля проголосовала за приостановку членства России в Совете ООН по правам человека. Некоторые армяноязычные СМИ, в ...
Read more6 апреля в Брюсселе состоялась трехсторонняя встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна, председателя Европейского совета Шарля Мишеля и президента Азербайджана Ильхама ...