Պնդումներ առանց փաստերի․ արդյո՞ք Ռուսաստանն է արգելափակել պրոհայկական հայտարարությունը ՄԱԿ-ում
Սոցիալական ցանցերում և մամուլում կրկին քննարկումների առիթ է դարձել 2020 թվականի հոկտեմբերի 19-ին ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստում Արցախյան պատերազմի վերաբերյալ ...
Պատվաստումները՝ միայն 18+․ ինչ փոփոխություններ է արել ԱՆ-ն իրականում
«Հակահամաճարակային Ալյանս» նախաձեռնությունը ապրիլի 28-ին հայտարարություն էր տարածել՝ պնդելով, թե Առողջապահության նախարարությունը խախտում է COVID-19-ի պատվաստումների տարիքային շեմը։ Որպես նման ...
Ե՞րբ են կրթօջախների աշխատողներին կանչել ոստիկանություն. Դավթաշենի նախկին թաղապետ Ռուսլան Բաղդասարյանը կեղծում է
Լրատվամիջոցները ապրիլի 26-ից տարածում են Երևանի Դավիթաշեն վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Ռուսլան Բաղդասարյանի ֆեյսբուքյան գրառումը, որում վերջինս նշում է, թե ...
Թուրքական ռազմաբազա Վրաստանու՞մ․ ասեկոսեների հետքերով
Վերջին օրերին հայկական մամուլում ակտիվորեն քննարկվում էին Վրաստանում թուրքական ռազմաբազա կառուցելու մասին տեղեկությունները։ Ըստ դրանց՝ Թուրքիան Ջավախքում պատրաստվում է կառուցել ...
Ղազանչեցոց եկեղեցու դարպասների հրեշտակների քանդակներն ավերվել էին դեռ հոկտեմբերի 8-ին
Լրատվամիջոցներում և սոցցանցերում ապրիլի 26-ին տարածվեցին լուրեր, որ ադրբեջանցիները քանդել են Շուշիի Սուրբ Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց եկեղեցու  դարպասների հրեշտակների քանդակները և ...
Նիկոլ Փաշինյանի՝ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար լինելը չի հակասում Սահմանադրությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 20-ին արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու որոշումը կյանքի կոչելու համար ապրիլի 25-ին հրաժարական տվեց վարչապետի պաշտոնից: Փաշինյանը ...

Турецкая военная база в Грузии? По следам слухов
В последние дни в армянской прессе активно обсуждаются сведения о строительстве турецкой военной базы в Грузии. Согласно этим сведениям, Турция ...
Read moreВ последние дни в армянской прессе активно обсуждаются сведения о строительстве турецкой военной базы в Грузии. Согласно этим сведениям, Турция ...
Read moreВ Сети и СМИ активно расптостраняется фотография семьи президента Азербайджана Ильхама Алиева, которая была опубликована после визита в Физулинский и ...
Read moreВ интервью «Азербайджанскому телевидению» 20 апреля президент Азербайджана Ильхам Алиев коснулся Зангезурского коридора. Интервью вызвало большую шумиху, поскольку в словах ...
Read moreГолосование по вопросу армянских пленных 19 апреля в Парламентской ассамблee Совета Европы (ПАСЕ) широко обсуждается в армянском обществе. В конечном ...
Read moreИСПРАВЛЕНИЕ: «Платформа проверки фактов» приносит извинения читателям за нашедшие место в статье ошибки. Изначально бюро ПАСЕ согласилось вынести вопрос армянских ...
Read moreВ последние дни в Сети обсуждаются обстоятельства захвата города Гадрут в Арцахе, в особенности дата его захвата. В частности, во ...
Read moreВесной этого года, после некоторого спада, зарегистрированного в зимние месяцы, в Армении началась третья волна коронавируса, которая продолжается до сих ...
Read moreВ социальных сетях и СМИ продолжает распространяться противоречивая информация о вакцинах против нового типа коронавируса, в особенности о вакцине британо-шведской ...