Ռուսալեզու որոշ ԶԼՄ-ներ ապատեղեկատվություն են տարածում Հայաստանի՝ ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու նախագծի քննարկման վերաբերյալ
Սեպտեմբերի 27-ին ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձանժողովը բացասական եզրակացություն տվեց  նախագծին, որը նախատեսում էր ԵԱՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցության օգուտները և վնասները ...
Հայկական ինքնահռչակ համույթը համերգ է տվել ինքնահռչակ Դոնեցկում
Ինքնահռչակ «Դոնեցկի ժողովրդական հանրապետության», այսպես կոչված, Մշակույթի նախարարությունը պաշտոնական հաղորդագրություն է հրապարակել, համաձայն որի Երևանի «Արարատ» երգի համույթը ելույթ է ...
Regnum-ի վերլուծությունն աղավաղում է Նալբանդյանի խոսքը
Ռուսական Regnum լրատվական գործակալությունը, անդրադառնալով Հայաստանի ԱԳ նախարար Ն․Գ․ պարոն Էդվարդ Նալբանդյանի «Հայաստան-Սփյուռք» համաժողովին Ղարաբաղյան հիմնահարցին վերաբերող հայտարարությանը, հրապարակել է ...
ԵԱՀԿ-ում ՀՀ ներկայացուցիչը խեղաթյուրել է ՀԿ-ի բարձրաձայնած խնդիրները
Սեպտեմբերի 11-ին Վարշավայում մեկնարկել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի Մարդկային հանձնառությունների իրականացման շուրջ (HDIM) ամենամյա հանդիպումը: Հանդիպմանը Հայաստանի քաղաքացիական հասարակությունը ներկայացնում են երեք ...

Некоторые русскоязычные СМИ распространяют дезинформацию относительно обсуждения проекта о выходе Армении из ЕАЭС
27 сентября Постоянная комиссия по внешним отношениям Национального собрания дал отрицательное заключение законопроекту, который предусматривал создание временной комиссии по рассмотрению ...
Самопровозглашенный армянский ансамбль выступил в самопровозглашенном Донецке
Так называемое Министерство культуры самопровозглашенной «Донецкой народной республики» опубликовало официальное сообщение, согласно которому вокальный коллектив «Арарат» из города Ереван выступил ...
Заявление Волынкина противоречит фактам
Чрезвычайный и Полномочный Посол России в Армении Иван Волынкин, комментируя  армяно-китайское военное сотрудничество, затронул также представленный в Национальном собрании проект решения блока ...
Газоснабжение Мегри и Агарака все время затягивается
Правительства Ирана и Армении еще в декабре в 2011 года подписали меморандум о взаимопонимании относительно предоставляемой помощи Армении. В рамках меморандума правительство Ирана предоставило ЗАО «Армросгазард» (теперь «Газпром ...