Էստոնիայում հայազգի ընտանիքի պատմությունը՝ ռուսական պրոպագանդայի թիրախում
Օրերս Էստոնիայի դատարանը ժամանակավորապես սահմանափակեց Անատոլի Ղազարյանի և Աննա Միխայլովայի իրենց դստեր նկատմամբ խնամակալության իրավունքը` ութամյա աղջկա խնամակալությունը փոխանցելով Տալլինի ...
Աշոտյանը ԵԱՏՄ-ի բնույթի հարցում հակասում է թե՛ ինքն իրեն, թե՛ ՀՀԿ-ին
Սկսած 2013 թվականի սեպտեմբերի 3-ից, երբ Սերժ Սարգսյանը հայտարարեց Հայաստանի՝ Մաքսային միությանն անդամակցության և Եվրասիական ինտեգրացիոն ուղղությունը բռնելու մասին, իշխանությունները ...
Սերժ Սարգսյանի Ռ-«էվոլյուցիա» չապրող սուտը
Հուլիսի 16-ին «Արմենիա» հեռուտաընկերության «Ռ-Էվոլյուցիա» հաղորդմանը տված հարցազրույցում Սերժ Սարգսյանը Ադրբեջանին Ռուսաստանի կողմից զենք վաճառելու կապակցությամբ ՌԴ-ի դիրորքոշման վերաբերյալ հարցին ...

«Мир» фальсифицировал требование молодого человека, жалующегося на жару в Тбилиси
Имеющая межгосударственное значение для стран СНГ русскоязычная телекомпания «Мир», финансирование которой формируется также за счет налогоплательщиков РА, выпустила ложный телерепортаж ...
Ложь Давида Бабаяна о поставляемом в Азербайджан российском вооружении
Пресс-секретарь президента Арцаха Давид Бабаян, комментируя видео о поставленных в Азербайджан модернизированных ракетах российской тяжёлой огнемётной системы ТОС-1А «Солнцепек», заявил, ...
«Газета.ру» и посольство России в Армении выдают турецкое оружие за американское
Армия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской республики (НКР))  4 июля распространило сообщение, согласно которому, ВС Азербайджана продолжают нарушать режим прекращения огня ...