Օրերս հայաստանյան մի շարք հասարակական կազմակերպություններ էլեկտրոնային խորհրդավոր նամակներ էին ստացել ոմն Ջոն Չափելից՝ իբր ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության աշխատակից: ...
Read moreՕրերս հայաստանյան մի շարք հասարակական կազմակերպություններ էլեկտրոնային խորհրդավոր նամակներ էին ստացել ոմն Ջոն Չափելից՝ իբր ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության աշխատակից: ...
Read moreՄեկնաբանելով SUT.am կայքի մարտի 24-ի «ՀՀԿ-ն չարաշահում է վարչական ռեսուրսը դպրոցներում ու մանկապարտեզներում» հրապարակումը՝ Հանրապետական կուսակցության փոխնագահ Արմեն Աշոտյանը հայտարարեց, ...
Read moreԻ պատասխան մարտի 24-ի SUT.am կայքի հրապարակման (որում բացահայտվում է դպրոցների և մանկապարտեզների 114 տնօրեննրի կողմից վարչական ռեսուրսի կիրառումը իշխող ...
Read moreԻ պատասխան մարտի 24-ի SUT.am կայքի հրապարակման, որում բացահայտվում է դպրոցների և մանկապարտեզների 114 տնօրեննրի կողմից վարչական ռեսուրսի կիրառումը իշխող ...
Read moreՇատերն են խոսում, որ ընտրություններից առաջ իշխանությունները դիմել են վարչական ռեսուրսի լայնամասշտաբ կիրառման, բայց երբեք չեն եղել փաստական ապացույցներ: SUT.am-ը ...
Read moreԻնչպես հայտնի է, մարտի 14-ին Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը գտնվում էր Մոսկվայում, որտեղ հանդիպում էր նախատեսված նաև ՌԴ վարչապետ Դմիտրի ...
Read moreՄարտի 21-ին Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության «Օրակարգից դուրս» հաղորդման հյուրն էր ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը։ Հաղորդման ընթացքում առաջին նախագահը ներկայացրեց ...
Read moreՄարտի 21-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հայտարարել է, որ Հայաստանում բեռնատար մեքենաների արտադրության գործարան է կառուցվելու: ...
Read moreՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը մարտի 1-ին կառավարություն-ԱԺ հարցուպատասխանի ժամանակ հայտնել էր, որ անորակ վառելիքի պատճառով անցյալ տարի ապրիլյան պատերազմի ժամանակ ...
Read moreՄարտի 14-ին Մոսկվա կատարած իր պաշտոնական այցի առաջին օրը, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանատանը հանդիպեց մոսկվայաբնակ հայազգի բժիշկների ...

Фальшивое письмо общественным организациям
На днях ряд НПО получили таинственные электронные письма от некоего Джона Чапеля, представившегося, как сотрудник Агентства США по международному развитию. ...
Read moreНа днях ряд НПО получили таинственные электронные письма от некоего Джона Чапеля, представившегося, как сотрудник Агентства США по международному развитию. ...
Read moreКомментируя публикацию Sut.am от 24 марта «РПА злоупотребляет административным ресурсом в школах и детсадах» заместитель председателя Республиканской партии (РПА) Армен ...
Read moreВ ответ на публикацию сайта Sut.am от 24 марта (в котором разоблачается использование административного ресурса в пользу правящей Республиканской партии ...
Read moreМногие говорят, что власти перед выборами прибегнули к широкомасштабному использованию административного ресурса, но никогда никаких фактических доказательств не было. SUT.am ...
Read more21 марта гостем программы «Оракаргиц дурс» («Вне повестки») Общественного телевидения был Левон Тер-Петросян. В ходе программы первый президент Армении представил ...
Read moreМинистр экономического развития и инвестиций Республики Армения Сурен Караян 21 марта заявил, что в Армении будет построен завод по производству ...
Read moreПремьер-министр Армении Карен Карапетян в ходе правительственного часа в парламенте 1 марта заявил, что во время апрельской войны 2016г. с ...
Read moreВ первый день официального визита в Москву, 14 марта, президент Армении Серж Саргсян провел встречу с проживающими в Москве армянскими ...
Read moreИнцидент, произошедший 14 марта в селе Джрарат Армавирской области является логическим продолжением инцидента, который произошел двумя днями ранее, вечером 12 ...
Read moreРеспубликанская партия Армении в течение своей предвыборной кампании 2012 года дала многочисленные обещания, не все из которых выполнила. В частности, ...