Ջուրն ու էլեկտրաէներգիան ՀՀԿ-ի օրոք
ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը նոյեմբերի 26-ին տեղի ունեցած կուսակցության համագումարի ժամանակ հանդես էր եկել հաշվետու զեկույցով։ Sut.am-ն արդեն անդրադարձել է ...
Read moreՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը նոյեմբերի 26-ին տեղի ունեցած կուսակցության համագումարի ժամանակ հանդես էր եկել հաշվետու զեկույցով։ Sut.am-ն արդեն անդրադարձել է ...
Read moreԵրեկ՝ նոյեմբերի 28-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը հայտարարել էր, որ Հանրապետական կուսակցությունը այսօր Հայաստանում ներկուսակցական ժողովրդավարացման աստիճանով ...
Read moreՆոյեմբերի 26-ին տեղի ունեցած Հայաստանի հանրապետական կուսակցության համագումարից առաջ այդ կուսակցության մամուլի խոսնակ և փոխնախագահ, Ազգային Ժողովի փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը ...
Read moreՆոյեմբերի 26-ին, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Հայաստանի հանրապետական կուսակցության 16-րդ հանրագումարի ընթացքում, ի թիվս բազում այլ հարցերի, անդրադարձ կատարեց նաև ...
Read moreԴեռևս 13 ամիս առաջ՝ 2015 թվականի հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ ԿԱ ոստիկանության «Ճանապարհային Ոստիկանություն» ծառայությունը հանդես եկավ հայտարարությամբ, որով խոստացավ Երևան ...
Read moreՀոկտեմբերի 26-ին Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր ԱՊՀ երկրների միասնական հակաօդային պաշտպանության համակարգի զորավարժությունների մեկնարկի մասին, որին, ըստ ՌԴ ՊՆ-ի, ...
Read moreԱյսօր որոշ հայկական լրատվամիջոցներ, լուսաբանելով «Բժշկա-կենսաբանական լաբորատորիաները Հայաստանի անվտանգության եւ ինքնիշխանության համատեքստում» թեմայով համաժողովը, հանդես եկան հրապարակումներով՝ ՀՀ-ում ԱՄՆ ֆինանսավորմամբ ...
Read moreՎերջին օրերին հայկական մամուլը ողողված է հայ-ռուսական միացյալ զորախմբի վերաբերյալ մեկնաբանություններով եւ վերլուծություններով։ Այս միտման տեղեկատվական առիթը ՌԴ կառավարության ընդունած ...
Read moreԱյս տարվա սեպտեմբերի վերջին-հոկտեմբերի սկզբին սիրիական Հալեպ քաղաքում առաջացած հումանիտար ճգնաժամի օրերին հայտնի դարձավ, որ Հայաստանը եւս անմասն չի մնում ...
Read moreԵրեկ ռուսաստանցի հեռուստահաղորդավար Դմիտրի Կիսելյովին տված հարցազրույցում նախագահ Սերժ Սարգսյանը, խոսելով Հայաստանում տնտեսության զարգացման մասին, հայտարարեց, որ «վերջին 5 տարում ...

Ложь о внутрипартийной демократии в РПА
Вчера 28 ноября на встрече с журналистами заместитель председателя правящей Республиканской партии Армении Армен Ашотян объявил о том, что Республиканская ...
Read moreВчера 28 ноября на встрече с журналистами заместитель председателя правящей Республиканской партии Армении Армен Ашотян объявил о том, что Республиканская ...
Read moreПрезидент Армении Серж Саргсян на 16-ом съезде Республиканской партии Армении (РПА), помимо прочих вопросов, обратился и к динамике экономического развития ...
Read moreЕще 13 месяцев назад служба «Дорожная полиция» полиции Армении выступила с заявлением, согласно которому пообещала на пересечении ул. Московяна и ...
Read more26 октября, Министерство обороны России заявило о начале тренировок объединенной системы ПВО стран СНГ, в которых, согласно МО России, участвовала ...
Read moreСегодня некоторые армянские СМИ, освещая конференцию по теме «Медико-биологические лаборатории в контексте безопасности и суверенитета Армении», выступили с рядом публикаций ...
Read moreВ последние дни СМИ переполнены комментариями и анализами по поводу Объединенной группировки войск Вооруженных сил Армении и РФ. Причиной этой ...
Read moreВ конце сентября - начале октября текущего года, в дни возникшего гуманитарного кризиса в сирийском городе Алеппо, стало известно, что ...
Read moreВчера в интервью российскому телеведущему Дмитрию Киселеву президент Серж Саргсян, говоря о развитии экономики в Армении, заявил, что «за последние ...
Read moreНа официальном сайте Министерства обороны РФ 31 октября было размещено сообщение, что на 102-ой российской военной базе в Армении более ...
Read moreНачальник полиции Армении Владимир Гаспарян - один из немногих чиновников, который начиная с советских времен беспрерывно работал в силовых структурах ...